Atrakcje

Świnoujście to niewątpliwie perełka w śród kurortów Polski

 

W pobliżu hotelu

  • Aquapark – 150 m – www.balticpark-aquapark.pl
  • Kompleks Spa z basenem –150 m
  • Wypożyczalnia rowerów -100 m
  • Plaża -150 m
  • Promenada -100 m
  • Centrum miasta -800 m
  • Przeprawa promowa -800 m
  • Plac zabaw – 300 m
  • Park zdrojowy – 300 m
  • Granica z Niemcami -3000m

 

Świnoujście

Miasto położone jest na samym krańcu północno-zachodniej Polski.To jedyna nadmorska i jedyna w kraju miejscowość położona całkowicie na kilkudziesięciu wyspach, dokładnie na 44 wyspach i wysepkach. Trzy najważniejsze z nich wraz z przyległymi miejscowościami to Uznam, Wolin i

Plaża

Jest centrum turystycznym i gospodarczym miasta. Świnoujście corocznie odwiedza kilka mln turystów. Niemal każdy z odwiedzających Świnoujście, chce skorzystać z plaży oraz kąpieli plaza_01morskich. Najpopularniejszą plażą jest plaża strzeżona na wyspie Uznam, połączona z dzielnicą nadmorską.

Z wybrzeża Władysława IV odpływają w sezonie statki i promy wycieczkowe.

Świna, będąca środkowym ujściem Odry do Bałtyku, to rzeka bardzo kręta i łaśnie ze względu na jej krętość przekopano od miasta w latach 1874 – 80 kanał przez wyspę Uznam, przez co skrócono drogę do Szczecina i ułatwiono żeglugę. Długość trasy ze Świnoujścia do Zalewu Szczecińskiego wynosi ok. 9,3 km. Na chwilę obecną stale trwa odbudowa i rozbudowa portu. Brzeg wyspy Wolin, to główne nabrzeże portu handlowego.

Gazoport to najnowsza i największa inwestycja ostatnich lat w Świnoujściu. W bezpośredniej bliskości Portu i Gazoportu znajduje się fort, który dawniej bronił statkom wejścia na Świnę. Dalej zobaczymy słynną latarnie morską w Świnoujściu.

Spacerkiem po mieście

Spacerek pozwalający przejść wolnym krokiem trasę 6 km w ciągu ok 2 godziny. Wybrzeże Władysława IV, przy którym znajduje się przystań promów miejskich. Stąd bierze początek ul. Armii Krajowej – główna ulica prowadząca do centrum miasta. Patrząc w kierunku południowym widzimy wrzynający się półwyspem Kosa z pomnikiem poświęconym pamięci polskich marynarzy poległych podczas II wojny światowej. Na leżącym naprzeciw przystani Placu Rybaka wznosi się dawny ratusz, jeden z najstarszych budynków Świnoujścia. Zbudowano go w latach 1805-1809. Miały w nim siedzibę władze miasta łącznie z zarządem portu, a nawet aresztem i sądem. Obecnie jest w nim muzeum rybołówstwa. Na budynku widnieje herb miasta (Gryf z kotwicą).

Plac Słowiański, dawny Wielki Rynek. Tu przez setki lat sprzedawano głównie ryby przewożone łodziami z morza i zalewu oraz wód i rozlewisk Świny. Nieco dalej na zach. leży Plac Wolności, dawny Mały Rynek. Niegdyś i on pełnił funkcję targowiska, obecnie po przebudowie jest niemal całkowicie wyłączony z ruchu i pełni rolę deptaka spacerowego. Stąd biorą początek ulice: Piłsudskiego wiodąca nad morze, Konstytucji 3 Maja prowadząca do granicy z Niemcami i dalej do pierwszej miejscowości w Niemczech „Ahlbeck”

Dalej do granicy.
Ulicami Konstytucji 3 Maja i Wojska Polskiego ruszamy trasą o długości ok 3 km, czas przejścia to ok godziny. Punktem wyjścia jest Plac Wolności. Idziemy w kierunku zachodnim.